Blog
9. 1. 2018

Videokonference z mobilu

Máte se zúčastnit videokonferenční schůzky, ale jste na cestách a nestíháte se připojit ze svého notebooku? Pokud využíváte webovou online videokonferenci, k přihlášení do videoporady vám stačí i mobil. Budete mít sice menší obrazovku, ale ostatní účastníci vás uvidí a uslyší dobře. Nezapomeňte však, že nejste v kanceláři, mohlo by se vám proto hodit pár tipů.

 

Jak úspěšně dělat videokonferenci z mobilu:

  • uvědomte si kde jste – vyhýbejte se rušivému pozadí, pokud jste venku, vyberte si méně větrné místo. Snažte se najít lokalitu, kde budete mít co nejlepší příjem mobilních dat.
  • ikonka mikrofonu je užitečná – ať máte sebelepší a klidnější místo, nezapomínejte si vypínat mikrofon (mute), když zrovna nehovoříte. Šetříte tak uši svých kolegů na poradě. Nikdy nevíte, kdy kolem vás projede nákladní auto nebo se strhne poryv větru.
  • neriskujte při řízení – pokud jedete autem, nezapínejte si kameru. Kamera vaši tvář ze sedadla spolujezdce stejně nezachytí a vy se na video v mobilu dívat nemůžete. Bude vám stačit jen audio režim.
  • kolegové vás rádi uvidí – kouzlo videokonference je v tom, že umí přenášet vaše pocity, emoce, mimiku. Pokud zrovna neřídíte, nezapomínejte mít zapnutou kamerku, ať vás kolegové vidí v celé kráse.
  • bez sluchátek to není ono – telefonovat z mobilu jde i bez sluchátek, videohovor bez nich uděláte taky. Ale není to ono. Mikrofon je přece od vás dost vzdálený. Stačí použít jakékoliv sluchátka, která k mobilu máte, a hned vás všichni uslyší lépe.

 

Chcete videokonferenci v mobilu vyzkoušet? Zkuste videomístnost VOIPEX na týden zdarma.

Naše videokonference používá technologii Zoom. IT odborníci ji hodnotili v žebříčku Gartner Peer Insights jako nejlepší na světě. Rating 4.8 byl vyšší než např. u Cisco, Citrix, Microsoft, Adobe nebo Google.

 

Lubomír Kaplan
IPEX a.s.