videokonference pro týmy
Blog
10. 5. 2016

Videokonference šetří Jiřímu a jeho týmu čas

porada týmu přes videokonferenciObchodní ředitel Jiří je společensky založený člověk a má tah na branku. Velmi rád se setkává s lidmi a udržuje osobní vazby. Když byla jeho firma ještě malá, zvládal navštěvovat všechny významné zákazníky a poměrně často se scházel se svými obchodníky, lidmi v terénu. S tím jak firma rostla, trávil stále více času na cestách v autě.

Schůzky přes video?

Jednoho dne se ve svém shonu zastavil a řekl si, že to tak dál nejde. Jeho kamarád, který pracuje u nadnárodní firmy, mu popisoval, jak dělají meetingy v zasedačce s lidmi z celého světa přes videokonferenci. Ty by se mu také líbily, ale na drahý zasedačkový systém nemá. Zkusil tedy služby jako Skype, Hangouts apod. Na jednoduché videohovory s jedním člověkem to ještě stačilo, ale když se jich na videokonferenci sešlo více, tak začaly problémy. Obraz se sekal, zvuk vypadával.

Videokonference v cloudu

V internetových diskuzích si našel, že zlatá střední cesta mezi drahými zasedačkovými videokonferencemi a free službami typu „Skype“ jsou videokonference v cloudu. K těm není potřeba pořizovat žádné zařízení a jsou zpoplatněny malou částkou dle využití. Pořídil si tedy videokonferenci VOIPEX TEAM od společnosti IPEX.

HD kvalita, videozáznam, sdílení dokumentů online

Jiří je mile překvapen, že i při více účastnících videokonference a relativně průměrném připojení k internetu zůstává obraz videa v HD kvalitě. Nejprve začal jeho obchodní tým videokonferenci využívat k pravidelným poradám o novinkách z terénu. Kdo se porady nemohl zúčastnit, ten si videokonferenci prohlédl z videozáznamu. Později Jiří začal videokonferenci využívat i pro prezentaci obchodních výsledků, protože umožňovala sdílení dokumentů pro všechny účastníky. Někteří z jeho obchodníků využívají videohovory i se zákazníky.

A co Jiřímu a jeho lidem vyhovuje nejvíc? Nezávislost. Mohou se totiž připojit z jakéhokoliv zařízení, které má kameru, z notebooku, tabletu nebo i mobilu. Mobil využívají zejména obchodníci v terénu, kteří např. nestihnou přijet do kanceláře a připojují se třeba z benzínky. Jiří je s řešením velmi spokojen. Je ve spojení se svým týmem tak, jak by si přál a nemusí trávit hodiny v autě.

Vyzkoušejte si videokonferenci i Vy!