CRM pomáhá obchodníkům
Blog
1. 12. 2017

Uvítací hlásky a IVR – vaši pomocníci na zákaznické lince

CRM pomáhá obchodníkům„Dobý den, dovolali jste se do společnosti s.r.o. …“ Pokud voláte na jakoukoliv zákaznickou linku, tak zcela určitě uslyšíte podobné uvítání. Odborně tomu říkáme telefonní hláska, v tomto případě uvítací hláska.

 

Zákazník nemusí slyšet jen jednu hlásku, na naši virtuální ústředně nebo call centru lze nastavit pro různé situace různá sdělení. Mimo pracovní dobu se dozví, že už bohužel nemáte „otevřeno“, ale může vám zanechat vzkaz. Pokud bude vaše zákaznická linka přetížena, může být o tom volající informován, s tím, že se mu ozvete zpět. To jak má být příchozí hovor „zpracován“, jaká hláska má být volajícímu přehrána, lze nastavit v tzv. ACD/ aplikaci. Buď podle dne v týdnu a aktuálního času (časová podmínka) nebo podle doby čekání ve frontě kontaktního call centra.

 

Do hlásek můžete zasáhnout i manuálně a změnit ji podle aktuální situace. V případě vašich technických problémů, kdy bude linka zahlcena, můžete přidat hlásku typu „omlouváme se za technické problémy s naší službou, makáme na jejich odstranění“. Velké části volajících tato informace bude stačit a nebude dále přetěžovat operátory vašeho zákaznického centra.

 

Hláskami dáváte zákazníkovi užitečné vstupní informace, hlasový rozcestník (IVR) zase pomůže vám. Požadavky zákazníků rozřadí do skupin podle tématu volání a spojí volajícího s tím správným zaměstnancem, který bude schopen dotaz zpracovat a rychle jej vyřídit. Šetří vám tak spoustu času, a pokud je IVR správně nastaveno, tak i zvyšuje zákaznickou spokojenost.

 

Rádi vám pomůžeme s nastavením jak uvítacích hlásek, tak ACD/ aplikací (podmínek pro přehrávání informací zákazníkovi) nebo hlasovým rozcestníkem (IVR).