Novinky
16. 3. 2022

Stojíme za Ukrajinou

Všichni s napětím sledujeme dění na Ukrajině a nikomu z nás to není lhostejné. V hrůzách války se zdají ostatní problémy malicherné a business jde stranou. I my v IPEXu se snažíme pomoci válkou zasažené Ukrajině. Naši zaměstnanci kromě individuální materiální pomoci, nabídce bydlení či individuální finanční pomoci uspořádali malou sbírku. Za každou korunu, kterou zaměstnanci vyberou, přidá firma korunu druhou. Celou částku pak zasíláme na konto SOS Ukrajina zřízeném organizací Člověk v tísni.

V IPEXu se ale snažíme pomáhat dlouhodobě nejen finančně či materiálně, ale především tím, co umíme, tedy systémy kontaktních center. Dlouhodobě zdarma podporujeme Český Červený kříž Praha s dodávkou telefonní ústředny čo helpdeskového systému, podpořili jsme projekt Život 90 magistrátu hl. města Prahy, anebo jsme pomohli na svět i terapeutické lince Sluchátko.

Právě posledně jmenovaný projekt se zapojil do pomoci uprchlíkům před válkou zde v České republice a zřídil pomoc pro ukrajinsky hovořící, kteří jsou zasaženi děním na Ukrajině a hledají psychickou pomoc. Aktuálně linka v ukrajinštině a ruštině funguje dva dny v týdnu, ale databáze ukrajinských psychologů, kteří před válkou odešli do Česka se neustále rozšiřuje a brzy bude linka fungovat v ukrajinštině a ruštině v celotýdenním provozu. Sluchátko však je tady i pro české občany a pro všechny, kdo se cítí zasaženi děním na Ukrajině nabízí šest anonymních hovorů s psychoterapeutem zdarma.

O dalších podrobnostech k pomoci jak díky projektu Sluchátko, tak především pro Český Červený kříž Praha vás budeme informovat na našem blogu.

Tým IPEX a.s.