Blog
2. 9. 2020

Propojení Kontaktního centra IPEX s platformou Integromat

Kontaktní centrum IPEX umožňuje propojit systémy ve firmě pro co nejlepší zákaznickou podporu. Nejnovějším přírůstkem do široké rodiny integrací IPEX je propojení s platformou Integromat.

Kontaktní centrum IPEX poskytuje bohaté možnosti propojení přes API. Již hotové integrace se systémy jako je Salesforce, Sugar, MS Dynamics nebo Abra jsou našimi zákazníky hojně využívané. Otevřené API kontaktního centra IPEX však umožňuje propojení s téměř jakýmkoli systémem.

K propojení vašeho informačního systému (IS) s Kontaktním centrem IPEX můžete nově využít integrační platformu Integromat. Hlavní výhodou je rychlé a snadné, a tudíž i levné propojení jakéhokoli Vašeho systému s Kontaktním centrem IPEX. Tímto způsobem jsme se velmi rychle propojili například s CRM nástrojem Raynet, ale i s dalšími systémy.

Přes Integromat můžete také rychle udělat prototyp zamýšlené integrace a ověřit si tak přínos a užitnou hodnotu, dříve než se vrhnete do vývoje propojení, například přes API, naplno.

IPEX je v Integromatu k dispozici na adrese https://www.integromat.com/cs/integrations/ipex

Postupně pro vás připravujeme v rámci Integromatu i vzorové šablony pro scénáře propojení aplikací a služeb, aby se co nejvíce zjednodušila a zrychlila fáze nasazení požadované integrace.

Co je již k dispozici?

V Integromatu máme pro vás už nyní nachystáno několik vzorových scénářů a integrací:

  • naimportovat hromadně nebo jednotlivě kontakty z vašeho IS (můžete pak využít funkce CTI okna s informacemi o volajícím)
  • zpracovat signály z Kontaktního centra IPEX a napojit si tak notifikaci na váš firemní MS Teams/Slack/Skype/Hangouts a další
  • zapisovat informace o hovorech do svého IS

Připravujeme samozřejmě další scénáře napojení, takže sledujte naše stránky a přímo aplikaci IPEX v Integromatu. Nejvíce informací o jednotlivých možnostech naleznete na naší Wiki, ale popis několika vzorových integrací si můžete přečíst i tady.

1) Hromadný import pomocí CSV souboru

Mezi nejčastější využití patří rozhodně import pomocí CSV souboru. Je vhodný zejména pro prvotní import kontaktů nebo synchronizaci, kde vám stačí aktualizace změn 1x denně nebo s ještě delší periodou. Pokud budete generovat CSV pomocí integromatu, je třeba výsledný výstup upravit pomocí textového parseru a nahradit oddělovač čárku středníkem.

Synchronizace kontaktů s vaším IS může proběhnout na přímo a stačí jen nastavit spouštěč 1x denně :

Nebo můžete exportovat z vašeho IS soubor JSON na úložiště Dropbox a načíst a konvertovat do podoby nutné pro IPEX Import Contacts

2) Online synchronizace změn v kontaktech

Pokud potřebujete změny okamžitě, například pokud vám zákazník volá opakovaně během dne a nechcete čekat na noční plnou synchronizaci, můžete si přidat i zachytávání změn kontaktů ve vašem IS a tu ihned opravit v IPEX kontaktech. Budete tak mít správně značkovány statistiky bez zbytečných neznámých hovorů. Pro tyto operace můžete využít metody :

  • Create a Contact
  • Update a Contact

3) Zápis informací o hovorech do vašeho IS

Pro složitější integrace lze po nastudování práce s webhooky Kontaktního centra IPEX (viz naše Wiki) zpracovat vybrané události a zapsat si aktivity hovorů do svého IS.

Pomůžeme vám propojit vaše prostředí s IPEXem

Vývoj integrací na míru je finančně i kapacitně náročný. Pomocí platformy Integromat vám naši implementátoři nebo partneři pomohou za rozumnou cenu a v řádu dnů zprovoznit prototyp možné integrace podle vašich požadavků. Můžete si tak rychle ověřit zda požadovaný proces splnil vaše očekávání.

Pokud by se ukázalo, že z pohledu zátěže je již provoz přes Integromat finančně nákladný, můžete zvážit investici do vývoje této integrace na zakázku nebo vlastními silami, ale máte již ověřeno že to pro vás bude mít požadovaný přínos a hodnotu.

Nebojte se do toho pustit! Více informací o integraci naleznete na naší Wiki anebo se nás zeptejte přímo a zavolejte, případně nám napište na chat nebo pošlete email. Je to snadné a my jsme připraveni Vám pomoci.