Blog
21. 1. 2020

Multikanálový HELPDESK v logistice

Společnost OlzaLogistic je zákazníkem IPEXu od roku 2017. Nástroje zákaznické péče, které od nás využívají, jim pomohly vytvořit úplně nový typ služeb pro jejich zákazníky. Eshopům nabízí zajištění zákaznické podpory – helpdesku/call centra v zahraničí nebo zahraničním eshopům v Česku.

Klíčovým podnikáním pro OlzaLogistic je přeprava balíků. Zejména ze zahraničí do ČR a naopak. Na začátku spolupráce s IPEXem využívali naše nástroje call centra pro svou vlastní infolinku.  Potřebovali vyřizovat efektivněji i e-maily, tak začali využívat i náš nástroj ticketingu. Pro vyšší efektivitu i rychlost odbavení jsme jim oba nástroje spojili do jednoho rozhraní multikanálového helpdesku.

Jako přidanou hodnotu ke svým službám OlzaLogistic nabízí českým eshopům zákaznickou podporu v zahraničí. Operátoři vystupují na zahraničních trzích jako zaměstnanci zastupovaných českých eshopů. Zákazníci v zahraničí volají na své národní (místní) číslo, které je zdarma přesměrováno do sídla OlzaLogistic v Českém Těšíně. Zde operátoři v jazyce zákazníka odbavují hovory zákaznické linky eshopu.

Majitelé firmy OlzaLogistic odhadli, že využívání našich nástrojů jim přineslo úsporu 30%. Díky tomu zvládli expanzi svých služeb bez většího navyšování operátorů zákaznické péče. Těch k dnešnímu dni zaměstnávají 13 a obsluhují celkem 14 zahraničních čísel. Cloudové řešení nástrojů zákaznické péče umožňuje operátorům pracovat i z domova.

 

Více informací o využití helpdesku v OlzaLogistic v případové studii