Blog
22. 8. 2019

Google kontakty v IPEX komunikátoru – volejte z PC jako z mobilu

Sedíte u notebooku a chcete zavolat Angelině Jolie nebo na jiné číslo, které máte uložené v mobilu? Pokud máte IPEX komunikátor, nemusíte hledat mobil. Na klávesnici notebooku vyťukáte jméno a poklikem zahájíte hovor z komunikátoru. Telefonujete a současně můžete pracovat.

 

Volání z IPEX komunikátoru na čísla uložená ve vašem mobilu umožňují Google kontakty. Když máte svůj telefon synchronizovaný s vaším Gmail účtem, máte většinou kontakty z mobilu uložené v Google kontaktech. A ty dokáže zobrazit náš IPEX komunikátor. V něm pak můžete kontakt vyhledat a zahájit hovor. Google kontakty IPEX komunikátor

 

 

Jak propojit IPEX komunikátor s Google kontakty?

1/ V IPEX komunikátoru přes váš avatar (fotku) vstoupit do sekce Nastavení. V horní liště vybrat záložku KONTAKTY. Zde kliknout na Připojit účet.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2/ Přihlásíte se do vašeho Google účtu a udělíte IPEX komunikátoru oprávnění číst vaše kontakty (IPEX vaše kontakty nestahuje a nikde neukládá, jen přes API zobrazuje).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3/ A je to! V IPEX komunikátoru můžete vlevo nahoře napsat jakýkoliv název kontaktu, to že je z vašeho mobilu poznáte podle nápisu Google kontakty pod jménem. Přes zelené tlačítko telefonu vedle jména vytočíte číslo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak telefonovat z IPEX komunikátoru?

IPEX komunikátor funguje jako softwarový telefon (softphone) z vašeho notebooku/PC. Samozřejmě potřebujete mít zapnutý mikrofon a zvuk, v ideálním případě mít sluchátka (stačí jednoduchá z mobilu). Ve videu více o využití IPEX komunikátoru:

 

Zajímá vás více o propojení Google kontaktů a IPEX komunikátoru. Napište product ownerovi Markovi Červenkovi cervenka@ipex.cz

 

Lubomír Kaplan
IPEX a.s.